اعظم زارع شاعره نی ریزی رتبه نخست پانزدهمین کنگره کشوری شعر و آیین های عاشورایی قروه را از آن خود کرد.

مراسم اختتامیه پانزدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی قروه روز پنج شنبه ۱۷ شهریور ماه بعد از سپری شدن ۲ سال به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت حضوری برگزار شد امسال در آیینی با حضور مسئولان، شعرا و علاقمندان در مجتمع فرهنگی و هنری فردوسی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه برترین‌های خود را معرفی و آماده ورود پر توان ‌تر به دوره شانزدهم شد.

با رای هیئت داوران “فاطمه سلیمان پور “با عنوان اثر “ازدهان آب”از استان قم رتبه نخست بخش شعر عاشورایی، “عاطفه جوشقانیان” از استان قم با عنوان “آب و آتش”رتبه دوم و قاسم بای با عنوان “تشنه دیدار” از رامیان گلستان رتبه سوم را کسب کردند.

با رای هیئت داوران “اعظم زارع” با عنوان اثر”ایثار”از نی ریز فارس رتبه نخست، “سید اکبر سلیمانی” با عنوان”تقدیم به شهید حاج قاسم سلیمانی” از لنده کهگیلویه رتبه دوم و “افسانه سادات حسینی” با عنوان”از قفس تا قاف” از نیشابور رتبه سوم را در بخش “ایثار و شهادت” پانزدهمین دوره کنگره شعر عاشورایی از آن خود کردند.

هشت شرکت کننده در بخش قرائت کنگره شعر و آیین عاشورایی در قروه تجلیل شدند و داوری این دوره از کنگره را «عبدالجبار کاکایی»، «رضا اسماعیلی» و «محی الدین آیینی» بر عهده داشتند

هیئت داوران در بیانیه‌ای، مولفه‌های موثر در انتخاب آثار را نوآوری و ارائه یافته‌های نو، میزان اثرگذاری در خواننده، استدلال علمی نگارنده، چگونگی طرح موضوع و بیان مسئله، توزیع و پردازش متعادل مطالب، ارتباط منطقی با مخاطب، استفاده مطلوب از منابع اصلی و جدید و گستردگی آن، رعایت شیوه‌های نگارش و اصول ویراستاری علمی و به‌کارگیری مناسب اصطلاحات و واژگان را اعلام کرد.

به انتخاب داوران برگزیدگان پانزدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه از مجموع آثار ارسالی در دو بخش عاشورایی و ایثار و مقاومت ۶ اثر را حائز رتبه و شایسته تجلیل دانست.

این کنگره سراسری شعر و آیین عاشورایی پذیرای ۳۰۰ اثر از ۲۷ استان و ۵۵ شهر از تمام اقصی نقاط کشور بود/گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریز

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *