[اگر عیبی هم وجود دارد ستارالعیوب باشیم]

 

 🔺در جلسه شورای شهر تصویب شد:

📌از محدود کردن شهرداری برای جلوگیری از صرف هزینه های اضافی تا ورود قاطع شورا جهت تعیین تکلیف معدن محمودآباد

 

🔸شب گذشته سرانجام جلسه شورای شهر نی ریز پس از همه تنش ها با حضور تمامی اعضای شورا برگزار گردید.

 

🔹 در ابتدای جلسه از عملکرد سالانه ریاست سابق شورا تقدیر به عمل آمد و سید علاءالدین فقیه گزارشی از عملکرد یک سال گذشته خود و شورا در برگزاری ۶۰ جلسه عنوان کرد و افزود:موضوع پیش روی شورا در سال دوم تامین بودجه مصوب شده است که با وجود افزایش هزینه‌ها و دستمزد کارگران و کارمندان کمی دشوار خواهد بود.

وی همچنین خواستار وحدت بین اعضای شورا و رسانه‌ها برای رفع مشکلات شهر و شورا شد و افزود:این گونه مشکلاتی که عنوان می‌شود در شوراهای قبل نیز وجود داشته و طبیعی است اما در این شورا ما همگی هم دل و یک صدا، و به معنای واقعی کلمه ‘ید واحد’ هستیم.

 

🔸در ادامه قطبی عضو شورا گفت: مردم به نمایندگانشان در شورا اطمینان داشته باشند که خط قرمز ما،مردم هستند. ما اعضای شورا همگی مثل یک دست هستیم هرچند انگشتان یک دست با هم تفاوت دارند لاکن اگر عیبی هم وجود دارد ستارالعیوب باشیم.

 

🔹 سپس در جلسه به تصویب رسید:▫️سید مجتبی افسر به عنوان رابط و نماینده شورا جهت پیگیری،مذاکره مستقیم و رسیدگی به امور معدن شهرداری (محمودآباد) شد.

▫️و تعیین شد تمامی تصمیمات در خصوص این معدن ابتدا به صورت کاملا شفاف برای تصویب شدن به صحن شورا بیاید، تا به گفته اعضای شورا مشکلات ۵ ساله معدن سریعتر برطرف شود و اسامی افرادی که سنگ اندازی میکنند در این مسیر نیز مشخص گردد.

▫️ سومین مصوبه در پاسخ به درخواست بنیاد شهید برای نامگذاری یک معبر به نام شهید خبرنگار “حسن لاری زاده” بود که شهرداری موظف شد طی یک ماه آینده اسامی معابر بدون نام را به صحن شورا بیاورد تا با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان نامگذاری ها صورت گیرد.

▫️همچین قدرت و اختیار خرید مستقیم شهردار از ۸۰۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان با اکثریت آرا کاهش یافت تا از صرف هزینه های اضافی جلوگیری شود و نظارت شورا بر خریدهای شهرداری افزایش یابد. هرچند آرا مخالف، این کار را اختلال در امور شهرداری و عامل نیمه کار رها شدن پروژه های عمرانی می دانستند.

▫️آخرین مصوبه کاهش عوارض شهرداری در شهریور ماه به مناسبت فرارسیدن هفته دولت بود که تا سقف ۳۰ درصد کاهش عوارض شامل عموم مردم می شود.

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *