برداشت بادام از ۲۲۰۰ هکتار باغ‌های نی ریز 

 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز گفت: برداشت بادام از ۲۲۰۰هکتار باغ‌های این شهرستان آغازشده است و تا نیمه شهریورماه ادامه‌دارد.

به گزارش روابط‌عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز، علیرضا بصیری تصریح‌کرد: با توجه به وقوع خشکسالی و هجوم آفات در بعضی نقاط شهرستان، امسال با کاهش تولید ۵۰۰ تنی بادام مواجه‌ایم و پیش‌بینی می‌شود تولید محصول حدود یک‌هزارتن باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه محصول بادام نی ریز به بازارهای داخلی و خارجی ارسال می‌شود، افزود: عمده بادام نی ریز از ارقام دیرگل، محلی، تونو، سوپرنوا، شکوفه‌ تبریز، شاهرودی، ۷، ۸، ۱۰ و ۱۲ هستند.

 

پیش‌بینی کاهش ۷۰ درصدی انجیر نی‌ریز 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز از شروع برداشت انجیر از باغ های دیم این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با کاهش ۷۰ درصدی محصول این باغ ها ۱۵۰۰ تن انجیر برداشت شود.

به گزارش روابط‌عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز، علیرضا بصیری با اشاره به اینکه خشکسالی و بارندگی های سیل آسای اخیر از عوامل کاهش عملکرد تولیدی باغ های انجیر شهرستان نی ریز است، تصریح کرد: طغیان آفت کنه تارتن، نوسانات دمایی، وزش بادهای شدید و ایجاد اختلال در فعالیت زنبورهای گرده افشان نیز از دیگر دلایل این کاهش تولید است.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهرستان نی‌ریز یکی از قطب های تولید کننده انجیر استان فارس است، اظهار کرد: قریب به ۵ هزار هکتار از اراضی این شهرستان به انجیر اختصاص دارد که از نظر کیفیت، کمیت و سالم بودن محصول در جهان دارای جایگاه ویژه‌ای است.

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *