برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس با شعار« ما مقاوم هستیم » در شهرستان نی ریز 

 

غلامرضا شعبانی نیا فرمانده سپاه شهرستان در نشست خبری گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس با اصحاب رسانه ، هدف اصلی از برگزاری برنامه‌های مربوط به این هفته را آشنا ساختن نسل جوان با این دوران افتخارآمیز دانست که در آن دوران حضور نداشتند و نمی‌دانند در آن دوران چه اتفاقاتی رخ داده است.

وی با بیان اینکه باید در تاثیرگذاری برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس تمرکز بیش‌تری شود، اظهار داشت: فرهنگ دفاع مقدس دارای ظرفیتی بسیار وسیع برای جذب جوانان است و اگر تاکنون در این زمینه موفقیت هایی به دست نیامده است، ناشی از کم‌توجهی ما به کیفیت تاثیرگذاری برنامه‌هاست.

شعبانی نیا ادامه داد: باید توجه داشت که در امان ماندن جوانان از تهاجم فرهنگی دشمنان تنها در سایه نهادینه شدن فرهنگ دفاع مقدس ممکن می باشد، هر لحظه و هر زاویه از دفاع مقدس دارای درس و پیام است.

وی استفاده از جهاد تبیین در این موضوع را بسیار لازم و ضروری بیان و اضافه کرد: وظیفه اصلی این موضوع بر عهده کسانی است که خود در دوران دفاع مقدس حضور داشته‌اند و از نزدیک وقایع آن روزگار را لمس کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) از دفاع مقدس به‌ عنوان گنجینه عظیم یاد کرده‌اند، گفت: دفاع مقدس نتایج بسیاری برای ما به ارمغان داشت از جمله اینکه باعث افزایش خودباوری، مقاومت و عزت نفس ما شد، زیرا دشمن با راه انداختن این جنگ هشت ساله به دنبال خاموش کردن چراغ انقلاب اسلامی بود اما نه‌ تنها این هدف محقق نشد، بلکه نیروهای انقلاب روزبه‌روز رشد یافته و توانستند در مقابل زورگویان جهان بایستند.

شعبانی نیا اظهار داشت: اگر دفاع مقدس به درستی تبیین نشود، ارزش‌های آن توسط دشمنان تحریف شده و به نوع دیگری برای جوانان بیان خواهد شد.

فرمانده سپاه شهرستان نی ریز در این جلسه با تاکید بر اینکه جهاد تبیین اصلی‌ترین راهبرد برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس است، گفت: به‌ مناسبت چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس تعداد ۴۲ عنوان برنامه اصلی و شاخص در این هفته اجرا خواهد شد که شعار «ما مقاوم هستیم» به‌عنوان محور آن‌ها تعیین شده است. برگزاری یادواره های شهدا در سطح شهرستان ، نشست بصیرتی و تبیینی ارزش های دفاع مقدس ، اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی ، زیارت خانواده معظم شهدا جانبازان،ایثارگران و رزمندگان دوران هشت دفاع مقدس ، کارگاه های آموزشی و مشاوره خانواده و صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و رژه موتوری و خودرویی و …. از جمله برنامه های این هفته می باشد .

در پایان شعبانی نیا ضمن تشکر از اصحاب رسانه و پایگاه های خبری تحلیلی شهرستان نی ریز بابت پوشش تمامی اخبار و برنامه ها و فعالیت های مجموعه بسیج و سپاه ، جایگاه اصحاب رسانه در جهاد تبیین را بسیار حائز اهمیت دانست و از اصحاب رسانه و پایگاههای خبری تحلیلی شهرستان به عنوان مجاهدان جهاد تبیین خواستار شدند با بکارگیری تمام ابزار و امکانات در اختیار نقش خود را در این عرصه به بهترین شیوه اجرا نمایند./

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

مراسم راهپیمایی گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی با حضور گسترده مردم نى ریزبرگزار شد.

مراسم راهپیمایی گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی با حضور گسترده مردم نى ریزبرگزار شد. راهپیمایی …

هشدار پلیس نی ریز به شهروندان در خصوص پیشگیری از سرقت باغات 

  فرمانده انتظامی شهرستان “نی ریز” در راستای پیشگیری از سرقت باغات، هشدارهایی را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *