برگزاری یادواره شهدای محرم توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرستان نی ریز

به مناسبت دهه محرم الحرام مرکز آموزش علمی کاربردی نیریز برای ۹ سالی پیاپی اقدام به برگزاری مراسم یادواره شهدای محرم کرد.

محبوبه ناصری / این مراسم روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه ۱۴۰۱ مصادف با شب سیزدهم محرم الحرام در محل دانشگاه علمی کاربردی شهرستان نی ریز برگزار و با سخنرانی سردار محمد یدالهی جانشین لشکر ۳۳ المهدی در دوران دفاع مقدس، فرهاد طهماسبی نماینده مردم شهرستان نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی و مداحی استاد رضا نیک فرجام همراه بود.
فرهاد طهماسبی نماینده مردم شهرستان در این مراسم گفت: این نظام به پاسداشت خون شهدا در منطقه و جهان سرافراز است. این موفقیت ها در ایران تا به امروز ثمره خون و پاسداشت یاد و خاطره شهداست.
وی افزود: برگزاری این یادواره ها ضامن سلامت و تقویت دین در مسئولین و مردم است و نیز تضمین کننده عزت نظام می باشد.
در ادامه سردار محمد یدالهی ضمن تسلیت ایام عزاداری شهادت امام حسین(ع) گفت: ما را متهم به جنگ ستیزی می کنند که بر طبل جنگ بزنیم، اما من می گویم که ما بر طبل جنگ نمی زنیم، بلکه بر طبل دفاع می زنیم و همیشه جنگ، جنگ نظامی نیست.

وی ادامه داد: جنگ فرهنگی، اقتصادی و … هر روز هست و جنگ فرهنگی بسیار سخت تر از جنگ نظامی است. جنگ فرهنگی حتی در کم شدن نماز شب هم تأثیر خودش را نشان داده حتی در نماز جماعت و نماز جمعه نیز تأثیر بسزایی داشته است.
سردار یدالهی برگزاری این یادواره ها را در تربیت نسل جدید مهم دانست و افزود: امام حسین آمد تا راه و رسم زندگی را به ما یاد بدهد و ما باید در اعمال خود تجسس کنیم و راه و رسم زندگی شهدا و امام حسین را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم نمایشگاه از خاک تا افلاک نیز جهت بازدید میهمانان برپا بود.

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *