ششمین شب شعر بزرگ عاشورا یى در نی ریزبرگزار شد

 

به مناسبت ایام سوگواری سید وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) ویاران باوفایشان ششمین شب شعر عاشورا یى با عنوان ستاد مردمی شب های شعر اهل بیت علیهم السلام برگزار شد .

علی مقدسی /شب شعر بزرگ عاشورایى با حضور شاعران آیینی و برجسته کشور، استان فارس و نی ریز از جمله احمد علوی و مهدی رحیمی، حامد تجری و محمدرضا نادعلیان میهمانان ویژه کشوری از تهران و شاعرانی از چندین شهرِ ، استان وشهرستان نی ریز،وباحضور جمعى از مسئولین و جمع کثیری از عاشقانِ امامت و ولایت در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی شهرستان نی ریز برگزار شد.

در این شب شعر بزرگ، شاعر ان برجسته به ابراز ارادت به سید وسالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) اشعار زیبا و دلنشین در وصف عاشورا و ائمه اطهار پرداختند.

درادامه یکی ازمداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ذکر مصیبت در مظلومیت امام حسین (ع) و یارانش پرداخت..

در پایان استاد محمد جواد نصیرزاده دبیر اجرایی که قسمتی از‌ مجری گری را هم به عهده داشت و خود نیز در بخش ویژه شعرشان حائز رتبه شده بود در رثای زهیربن قین قطعه شعری را قرائت کرد.ایشان در این شب شعر ضمن تشکر از حضور شاعران برجسته بویژه شاعر کشوری احمد علوی از تهران ، عاشقان به امامت و ولایت وهمه مردم ومسئولین

گفت: این برنامه با هدف ترویج و تعمیق آموزه‌ های دینی، نشر و توسعه شعر اسلامی و فرهنگ عاشورایی، برگزارشد.

ایشان افزود: امسال ششمین سال برگزاری شب شعر بزرگ عاشورا یى درنی ریز بود که مردانی از جنس کربلا در این مراسم پای کار بودند و سبب پویایی و فعالیت بیش از پیش آن شدند و امشب این شب شعر بزرگ برپا شد.

در پایان از کتاب مشق عاشقی که حاوی اشعار و دلنوشته های عارف تفنگ بدوش شهید مجید محمدزاده بود رونمایی شد و تعداد ۵۰ جلد از این کتاب ارزشمند به همت خانواده ایشان به شاعران و اهالی فرهنگ و ادب تقدیم گردید.

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *