عزم میراث فرهنگی نى ریز برای جذب گردشگر نوروزی

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نى ریز از اجرای چندین برنامه مناسبتی ویژه نوروز در ورودى شهرستان (پارک معلم)برای پاسداشت این آئین کهن و جذب گردشگر خبر داد.
مراسم افتتاحیه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان نی ریز با حضور دکتر طهماسبى نماینده مردم در مجلس شوراى اسلامى،مهندس یوسفى فرماندار ،حمید رضا هادى رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نى ریز ،وجمعى از مسئولین در دفتر اطلاعات گردشگری و دبیر خانه ستاد برگزار شد .
دراین مراسم حمید رضا هادی مسئول میراث فرهنگی نی ریز در این رابطه گفت : با توجه به اینکه شهرستان نی ریز در ورودی استان فارس میهمانانی از استانهای کرمان ،یزد، خراسان ،سیستان و بلوچستان و… را پذیرا است این ستاد تمامی امکانات خود را بکار بسته تا خاطره خوبی را در ذهن میهمانان نوروزی رقم زند.
دراین مراسم باشکوه
، خردسالان با لباسهای زیبای محلی سفر هفت سین میدانی را چیدند و هفت شعر را که با حرف سین شروع میشد را قرائت کردند . که مورد استقبال شهروندان ،مسئولین و مسافران قرا گرفت.

در ادامه این برنامه ها بازدید از فعالیت های ستاد که در دفتر اطلاعات گردشگری وهلال احمر و دیگر برنامه ها انجام شد

درادامه مراسم :فرماندار نى ریز ضمن تبریک فرارسیدن نوروز ١۴٠٢ و آرزوی سلامتی در سال جدید و ابراز خرسندی از ارائه خدمات دقایقی را با نیروهاى مستقر در غرفه هاى خدمات رسان صحبت نمود و از فضا‌های آماده‌شده بازدید کرد.
وى گفت: امداد رسانی و ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی مهمترین رویکرد ستاد خدمات سفر نى ریز است و دستگاه‌های اجرایی مربوط باید برنامه ریزی لازم در این خصوص را داشته باشند.
فرماندار شهرستان نى ریز، از زحمات و تلاش های مجدانه مسئول میراث فرهنگی نی ریزودیگر اعضاى ستاد در خدمات‌رسانی شایسته به مراجعان، و مسافران نوروزی تقدیر و تشکر نمود.
در پایان این مراسم باشکوه خردسالان که با لباسهای زیبای محلی سفر هفت سین میدانی را چیدند وبرنامه هاى متنوعى را اجراءکردند توسط دکتر طهماسبى نماینده مردم در مجلس شوارى اسلامى،مهندس یوسفى فرماندار وهادى مسئول میراث فرهنگى ،صنایع دستى وگردشگرى مورد تشویق وهدیه اى به آنها داده شد.
✍️خبرنگار علیرضامقدسى

 

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

مراسم سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت سرداران و پانصد شهید شهرستان نى ریز برگزار شد

  سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و۵٠٠شهید شهرستان نى ریزبا حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *