همایش بزرگداشت روز جهانی معلولین در شهرستان نی ریز برگزارشد

به مناسبت روزجهانی معلولین ، مراسم تجلیل از معلولین شهرستان نی ریز با حضورمهندس مختار یوسفی فرماندار، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی امام جمعه ، جمالی رئیس اموزش وپرورش ، اسفندیاری رئیس اداره بهزیستی، درویش زاده رئیس کمیته امداد امام خمینی ره وبرخی از مسئولین اجرایی شهرستان درسالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نی ریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نی ریز،در این مراسم فرماندار ضمن تبریک ۱۲ آذر ماه افراد معلول را انسان‌های توانمند و با استعداد دانسته و گفت: مفهوم معلولیت از کار افتادگی و ناتوانی نیست ، بلکه افراد معلول انسان‌های پویایی هستند که با امید به زندگی در برابر کلیه مسائل و مشکلات مقاومت کرده و با کسب موفقیت های مختلف ورزشی ، علمی ، هنری و….، موجب فخر جامعه نیزبوده اند .

وی تصریح کرد: وظیفه ما درقبال این عزیزان این است که آنها را جدا ازجامعه ندانیم و همواره به دیده احترام به آنها نگاه کنیم و درتامین نیازهای اولیه زندگی مانند تفریح ، آموزش ، ورزش ، خدمات درمانی و ….. آنها را همراهی نمائیم.

فرماندارنی ریزهمچنین با اشاره به اهمیت مناسب سازی محیط شهری برای معلولان، سالمندان و کودکان گفت: در طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌ها، بایستی توجه جدی به وضعیت معلولان و افراد کم توان جسمی صورت پذیرد، تا این بخش جامعه نیز، بتوانند از فضاهای عمومی شهر حداکثر استفاده را داشته باشند.

وی خدمت رسانی به عموم شهروندان بویژه قشر معلول و تحت پوشش بهزیستی را کاری ارزشمند و پسندیده بیان نموده و با تاکید بر شناسایی استعدادها و پتانسیل های معلولین ، فراهم ساختن زمینه بروز توانمندی های آنان را از وظایف اصلی مسئولین دانست .

نوشتنی است در پایان این مراسم توسط فرماندار ، امام جمعه وبرخی از مسئولان با اهداء هدایایی از معلولین موفق شهرستان تجلیل بعمل امد .

 

لینک عضویت در نبض نی ریز :
eitaa.com/nabze_neyriz

rubika.ir/nabzeneyriz

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *