یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان نی ریز برگزار شد

یادواره شهدای دانش‌آموز امور فرهنگى و چهلمین روزبزرگداشت سه شهید دانش‌آموز ،حادثه تروریستى حرم شاهچراغ( ع)در هـیئت رزمندگان اسلام شهرستان نى ریز برگزار شد.

خبرنگار علیرضامقدسى/ این مراسم با حضور خانواده شهید علی اصغر لری گویینی و حضور پرشور دانش آموزان ، خانواده شهداى دانش آموز امور فرهنگى شهرستان نى ریز، امام‌جمعه شهرستان نى‌ریز ، مجیدبذرافکن معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس و برخی از مسئولان محلی وحضور پرشور دانش آموزان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید محمود حسینى امام‌جمعه نى ریز در این مراسم گفت: علت اصلی عداوت و دشمنی زورگویان و قدرت‌های بزرگ با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نهادینه شدن اندیشه و تفکر بسیجی در میان اقشار مختلف جامعه و مخصوصاً جوانان ایرانی است.
نماینده ولی فقیه در شهرستان نى ریزو امام جمعه نى ریزگفت: جوانان و نوجوانان باید نسبت به مسائل مختلف کشور هوشیار و آگاه باشند و فریب دشمنان به خصوص خارج نشینان خائن را نخورند.

درادامه مجید بذرافکن معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس، نقش مربیان ومعلمان را در تربیت نسل‌ها بسیار ارزشمند دانست و افزود: ضرورت محبت و مهربانی با پدر و مادر، امری است که عقل و شرع به ضرورت آن اقرار می کنند.
وى افزود:بی تردید، اگر انسان به زحمت ها و رنج های بی شائبه والدین توجه کند، هرگز نیکی های آنان را از یاد نمی برد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: با تمام توان باید برای آموزش و تربیت دانش‌آموزان تلاش و برنامه‌ریزی کردو مسیر رشد و شکوفایی‌شان فراهم شود.
درپایان علیرضاتقدیرى مسئول سازمان دانش آموزى شهرستان نى ریز گفت: آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان و نسل جدید با رشادت‌ها و مجاهدات شهیدان در ۸ سال دفاع مقدس، حفظ روحیه شهادت طلبی و پیمان بستن با خون شهدا را از جمله اهداف برگزاری این یادواره بیان کرد و افزود: تداعی خاطرات دوران دفاع مقدس به‌وسیله رزمندگان و جانبازان، برای نسل جدید که از دوران دفاع مقدس فاصله دارند علاوه براینکه می‌تواند به نحوی بازبینی مجدد رشادت‌ها و از جان‌گذشتگی‌های آن دوران باشد، مانع فراموشی غیور مردهای رزمندگان، جانبازان و خون مطهر شهدا می‌شود، همه مدیون خون پاک شهدا، رشادت‌های رزمندگان و جانبازان هستیم و امروز اقتدار ایران اسلامی در دنیا به برکت خون شهداست.
دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم :
– دکلمه خوانی دانش آموزان
– اجرای سرود رفیق شهیدم توسط دانش آموزان
– سخنرانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش
– شعرخوانی دانش آموزان
– پرده خوانی دانش آموزان
– روایت گری و مداحی داود دهقان و مرتضی رستمی همراه با روایت گری پدر شهید علی اصغر لری گویئنی از حادثه تروریستی شاهچراغ

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *