به مناسبت هفته نکوداشت تشکل ها و مشارکت های اجتماعی نشست مشترک فرماندار با نمایندگان سازمان های مردم نهاد به ریاست مهندس مختاریوسفی فرماندارو رئیس شورای توسعه و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهرستان نی ریزو با حضورمهندس میرزایی معاون هماهنگی امور عمرانی ، جمعی از مسئولین و اعضاء سمن های مردم نهاد این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد .

در این نشست صمیمی فرماندارنی ریز طی سخنان کوتاهی ضمن گرامی‌داشت و تبریک فرارسیدن سالروز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی به تمامی فعالان این عرصه در شهرستان نی ریز : از فعالیت و تلاش‌های خالصانه آنان در شناسایی و همفکری جهت کاهش و رفع مسائل و معضلات منطقه قدردانی کرد و ابرازامیدواری نمود با حضور هر‌چه بیشتر مردم و حمایت دستگاه‌ها بستر لازم برای توسعه و نقش‌آفرینی بیشتر سمن‌ها و مشارکت آنان در پیشبرد امور شهرستان فراهم گردد.

 

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد نقش بسزایی در پیشبرد اهداف سازمان ها دارند زیرا آنها با مطالبه گری از مدیران سازمان ها و ادارات و پیگیری های مکرر خود به صورت قانونی، خواهان رسیدگی به حقوق شهروندان می باشند.

 

یوسفی تشکل های اجتماعی را به عنوان حلقه مستحکمی جهت تعامل دولت با جامعه مدنی بمنظور ایجاد شور و اتگیزه مضاعف برای حرکت در جهت تعالی کشور دانسته و عنوان نمود : تشکل ها با تلاش و فعالیت های دغدغه مند می توانند در راستای توسعه و پیشرفت همه جانبه جامعه و ایجاد جامعه متعالی گام بردارند و دولت و مسئولین ادارات شهرستان را در رفع آسیب های اجتماعی –فرهنگی –بهداشتی و زیست محیطی و … یاری رسانند.

 

فرماندار نی ریزافزود: خدمت کردن به خلق خدا اجر و قربی بس مضاعف دارد و بهای آن بهشت جاودان است، لذا شما مدیران و اعضای سمن ها باید شناخت کافی در خصوص حوزه فعالیت خود داشته باشید و بعنوان بازوان توانمند دولت و مسئولین ، علاوه بر شناخت صحیح مشکلات، بتوانید با ایده پردازی ، ارائه راهکار و اقدام به موقع و همراه با ادارات متولی ، دولت را در رفع آسیب ها و ارتقاء جامعه یاری رسانید .

 

رئیس شورای توسعه و حمایت از سازمان های مردم نهاد همچنین خاطرنشان کرد : سمن هایی که در حال حاضر بدون مجوز فعالیت می نمایند نسبت به طی روند قانونی اخذ مجوز به فرمانداری مراجعه نمایند .

 

در ادامه این نشست محمدجواد رنجبر نماینده سازمان های مردم نهاد شهرستان نیز ضمن تبریک این هفته به شرکت کنندگان : غیر سیاسی، غیر انتفاعی و غیر دولتی بودن را از مشخصات اصلیِ تشکل های غیر دولتی برشمرد و گفت: در واقع سازمان های مردم نهاد پیشران های جامعه و سرمایه های اجتماعی هستند که بیشتر نقش مطالبه گری دارند.

مدیر انجمن میراث ماندگار بختگان از مردم، با مردم و برای مردم بودن را سرلوحه فعالیت تشکل های اجتماعی عنوان کرد و گفت: از جمله ویژگی های سمن ها هدفمند بودن، تخصصی کار کردن در حوزه فعالیت و آموزش دادن به جامعه است؛ زیرا که تشکل ها با قدرت جذب بالای اجتماعی که دارند می توانند در جامعه بسیار تاثیر گذار باشند و گسترش فرهنگ فعالیت داوطلبانه را برای مردم تبیین کنند.

نوشتنی است در این نشست مدیران ادارات مرتبط گزارشی از نحوه فعالیت سمن های تحت پوشش خود ارائه و نمایند گان سمن ها نیز به بیان سوابق عملکردی ، حوزه ی فعالیت ، اقدامات انجام شده و مسائل و مشکلات حوزه سازمان های مردم نهاد پرداختند . و در پایان از سمن های فعال در شهرستان با اهدا لوح سپاس تجلیل شد .

درباره ی rahimi

مطلب پیشنهادی

کمیته برنامه ریزی شهرستان نی ریز با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه شهرستان برگزارشد

  جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان نی ریزبر …

جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز برگزارشد

  جلسه شورای اشتغال شهرستان نی ریز به ریاست مهندس یوسفی فرماندار ، و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *