NULL  اخبار-حفظ عفاف و عصمت جامعه یک فریضه بزرگ محسوب می‌شود
کد خبر: 12572 شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶- ساعت ۱۳:۳۲

حفظ عفاف و عصمت جامعه یک فریضه بزرگ محسوب می‌شود

به گزارش نبض نی ریز؛ حجت‌الاسلام میرزایی رئیس اداره تبلیغات اسلامی نی ریز درگفتگو با خبرنگار نبض نی ریز به مناسبت هفته عفاف و حجاب گفت:حفظ عفاف و عصمت جامعه یک فریضه بزرگ محسوب می‌شود

حجت‌الاسلام فخرالدین میرزایی در ادامه بیان کرد: فرهنگ پوشش از جمله فرهنگ هایی است که در تمام جوامع از گذشته های دور تاکنون بنا به اعتقادات دینی و آداب و رسوم اجتماعی به اشکال مختلف وجود داشته و در فرهنگ اسلامی مسأله حجاب که از نشانه های عفت و حیا است.

وی ادامه داد: حجاب از مهم ترین موضوعات مربوط به مسلمانان خصوصاً زنان است، ضروری است تمام ابزارهای فرهنگ ساز از قبیل کتاب،مطبوعات، صدا و سیماو... در مسیر ترویج ارزش های اسلامی که یکی از بارزترین آنها حجاب و عفاف است هدایت شوند.

وی با بیان این که حجاب فقط مخصوص زن نمی باشد تصریح کرد: یکی از ابعاد رسیدن به کمال و رشد شخصیتی و اعتلای فرهنگ جامعه در توجه به حجاب بیان گردیده است، حفظ عفاف و عصمت جامعه و طهارت دامان مرد و زن در این فرصت بسیار حساس جامعه انقلابی ایران یک ضرورت و یک فریضه بزرگ محسوب می‌شود.

 

میرزایی افزود:اسلام زن را انسانی کامل و دارای همه حقوق و مسئولیت های بشری می داند که می تواند با حفظ و پرورش گوهر وجود خود به بالاترین موقعیت های معنوی پرواز کند، زن دراین جایگاه کوثر، یعنی سرچشمه همه خوبی ها و برکات دنیا و آخرت است.

وی ادامه داد: برای همین است که زن گوهری است که باید قدر دانسته شود و به ابزاری برای هوسرانی و خدمتکاری برای مردان تبدیل نشود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نی ریز با بیان اینکه پوشیده ماندن از نامحرمان دستور صریح قرآن است اظهار داشت: قرآن کریم خطاب به پیامبر(ص) می فرماید؛ به بانوان با ایمان بگو چشم های خود را فرو پوشندو عورت های خود را از نگاه دیگران پوشیده نگاه دارند و زینت های خود را؛ جز آن مقداری که ظاهر است، آشکار نسازند و روسری های خود را بر سینه افکنند و زینت های خود را آشکارنسازند افزون بر آن، در آیات دیگری، پوشیدگی کامل اندام، با وقار و به دور از تحریک سخن گفتن و دوری از آرایش های شبیه به دوران جاهلیت، توصیه شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:اسلام زن را انسانی کامل و دارای همه حقوق و مسئولیت های بشری می داندکه می تواند با حفظ و پرورش گوهر وجود خود به بالاترین موقعیت های معنوی پرواز کند.

 

-----------------------------------------------------------------------

همشهریان و مخاطبان گرامی:
 جهت اطلاع از :
✅ اخبار معتبر شهرستان نی ریز
✅ اخبار موثق و معتبر و اطلاعیه های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان نی ریز
✅ گزارش های هواشناسی شهرستان نی ریز
✅ تصاویر حرفه ای و زیبا از مکان های دیدنی شهرستان نی ریز


 به جمع ما بپیوند

nabzeneyriz@

.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد