NULL  اخبار- موتکو: سلب میزبانی قطر از جام‌جهانی ۲۰۲۲ در صلاحیت فیفا است
کد خبر: 12619 دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶- ساعت ۱۱:۰۳

موتکو: سلب میزبانی قطر از جام‌جهانی ۲۰۲۲ در صلاحیت فیفا است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نبض نی ریز و به نقل از تسنیم، ویتالی موتکو در گفت‌وگو با خبرگزاری آر اسپورت روسیه درباره احتمال جابه‌جایی جا‌م‌جهانی 2022 از قطر به کشور دیگری گفت: می‌دانید که قانونی برای انجام این کار وجود ندارد و درباره اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، نمی‌توانم الان حرفی بزنم.

موتکو که ریاست کمیته سازماندهی جام‌جهانی 2018 روسیه را نیز بر عهده دارد در ادامه اظهار داشت: موضوع سلب میزبانی جام‌جهانی 2022 از قطر در صلاحیت فیفا است و آنها باید در رابطه با این مشکل تصمیم‌گیری کنند. واقعیت مسئله، سیاسی است و کشورهایی روابط خود را قطر قطع کرده‌اند، البته این کار بسیار بد بود اما کمیته اجرایی فیفا تصمیم خود را  اتخاذ  و میزبانی جام‌جهانی 2022 را به نماینده جهان عرب که یکی از قدرتمندترین نامزدها بود اهدا کرد. هرگز در کشورهای عربی چنین تورنمنت ورزشی بزرگی برگزار نشده است.

معاون‌ نخست‌وزیر روسیه با اشاره به اهمیت برگزاری اولین جام‌جهانی فوتبال در یک کشور عربی گفت: اگر همچنان شرایط سیاسی ناپایدار ادامه داشته باشد، آماده‌سازی قطر برای جام‌جهانی 2022 بسیار سخت خواهد شد. تمام بخش‌های تحریمی همانند پروازها و ... می‌توانند باعث مشکلات بسیاری شوند. امیدوارم سیاستمداران راه‌حلی برای این مشکل‌ها پیدا کنند.

پیش از این چند کشور عربی از جمله عربستان و امارات به اتهام حمایت قطر از تروریسم روابط خود را با این کشور کوچک قطع و تمام مسیرهای منتهی زمینی، هوایی و دریایی را مسدود کردند. همچنین رسانه‌های بین‌المللی از درخواست مشترک این کشورها و ارسال نامه‌ای به رئیس فیفا جهت سلب میزبانی قطر از جام‌جهانی 2022 خبر داده بودند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد