NULL  اخبار- تفرقه و پراکندگی بزرگترین چالش جهان اسلام است
کد خبر: 14408 چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶- ساعت ۱۰:۲۲

تفرقه و پراکندگی بزرگترین چالش جهان اسلام است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نبض نی ریز و به نقل از تسنیم، آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، طی سخنانی در اولین اجلاس بین‌المللی هم‌اندیشی نقش اتحادیه‌های جهانی تقریب،مسئله وحدت جهان اسلام و پیمودن برای دست‌یابی به امت واحده اسلامی را از مهمترین اهداف مجمع تقریب مذاهب دانست و افزود: در این راستا اجرای استراتژی دیپلماسی وحدت یکی از مهمترین ضروریات است.

وی با تاکید بر اینکه امروز بزرگترین چالش جامعه اسلامی تفرقه و پراکندگی است،‌ خاطر نشان کرد: در این اجلاس راهی را فراتر از اجلاس‌های گذشته می‌پیماییم و هدف از این اجتماع دستیابی به راهبردهای عملی و میدانی برای ایجاد انسجام بین‌المللی فعالان وحدت اسلامی جهان اسلام است.

وی با اشاره به اینکه در تمام مجموعه‌های اسلامی، شخصیت‌ها و نهادهای دغدغه‌مند در زمینه وحدت اسلامی حضور دارند، از فعالیت‌ها و خدمات اندیشمندان و مجموعه‌های تقریبی مذاهبی تقدیر کرد.

آیت‌الله اراکی ایجاد راهبرد بین اتحادیه‌ها، نهادها و مجموعه‌های تقریبی را از جمله انتظارات این اجلاسیه معرفی کرد و افزود: انتظار داریم در این اجلاسیه این مجموعه‌ها هماهنگ با یکدیگر فعالیتهای خود را ادامه دهند.

وی افزود: انتظار دیگر ما از این اجلاسیه ترغیب مجموعه‌ها و نهادهای تقریبی برای راه‌اندازی و پشتیبانی نهادهای تقریبی دیگر در کشورهای خود است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد