NULL  اخبار-آمریکا گرچه سرمایه دار و ابرقدرت می باشد ولی محکوم به فناست
کد خبر: 14454 جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶- ساعت ۱۷:۰۶

آمریکا گرچه سرمایه دار و ابرقدرت می باشد ولی محکوم به فناست

به گزارش نبض نی ریز؛ حجت الاسلام والمسلمین سید جواد فقیه امام جمعه موقت شهرستان نی ریز در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی این شهر گفت: در قرآن کریم عالم بی عمل به سگ و خر تشبیه شده است.

وی در ادامه بیان کرد: فیزیکدان مهندس،دکتر، روحانی و دانشمند مملکت اگر از علمش استفاده نکند باید حساب کار خود را بداند.

امام جمعه موقت نی ریز با اشاره به اینکه مراقب لقمه هایمان باشیم، افزود: امان از لقمه حرام ، ترك لقمه‌ی حرام، نزد خدابهتر از خواندن هزار ركعت نماز مستحبی است.

حجت الاسلام والمسلمین فقیه ادامه داد: فرزندان امروزی پولکی تربیت می شوند و همین ها دامن گیر جامعه میشود.

وی با بیان اینکه ما که خون دادیم، جوان دادیم، شهید دادیم عنوان کرد: در هر کشوری که ادب و فرهنگ غنی نباشد محکوم به فناست.

امام جمعه موقت نی ریز اظهار داشت: به گفته کارشناسان آمریکا رو به فروپاشی است، اگرچه سرمایه دار و ابرقدرت می باشد  ولی محکوم به فناست.

وی در ادامه در خصوص اهمیت تربیت فرزندان عنوان داشت:  چطور برای پرورش یک گل وقت می گذارید برای فرزندانتان هم وقت بگذارید، پدرهای امروزی با خرید یک گوشی سعی می کنند فرزندشان را سرگرم کنند ولی دریغ از اینکه پای حرفشان بنشینند.

حجت الاسلام والمسلمین فقیه با اشاره به اظهار نظرهای افرادخلافکار بیان داشت: دریغ از 5 دقیقه وقت والدین برای فرزندان، عده ای از جوانان خلافکار معتقدند که در خانه برای آنها ارزشی قائل نیستند، در جامعه و خیابان با افراد ناباب دمخور می شوند و می گویند اگر من در خانه هم زبان داشتم کارم به اینجا نمی کشید.
 

وی افزود: فرزندان قبل از مدرسه به تربیت و محبت نیاز دارند، قلب یک کودک همانند یک زمین خالی است و هر چه به او بیاموزی سریع فرا میگیرد و قلب او را صاحب شوید تا قبل از اینکه دیگران صاحب شوند.

امام جمعه موقت نی ریز در ادامه گفت: وجود همیار پلیس در خانواده تاثیر بسازی در رفتار های اجتماعی آن خانواده دارد، حال چه می شود همان طور که همیار پلیس داریم، همیار دین ،حجاب و عفاف و ... داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین فقیه افزود: گناه هم روح و هم جسم انسان را نابود می کند حال اگر می خواهید مرض های جسمی هم شفا پیدا کند ، تقوا داشته باشید.
 

وی با اشاره به هفته بهداشت روان به گفته یکی از دانشمندان مطرح دنیا تصریح کرد: امروز بشر در قله علم و دانش ایستاده است اما در ادب و تربیت و روح و روان به حیوانات مدرن تبدیل شده ایم .

امام جمعه موقت نی ریز در ادامه در خصوص هفته تربیت بدنی نیز عنوان داشت: یکی از مسائلی که می تواند روح و جسم انسان را متعالی کند ورزش است.

وی در ادامه خاطر نشان شد: به بهانه ورزش کردن خود نمایی و تن نازی حرام است.
 

حجت الاسلام والمسلمین فقیه افزود: خدا کافر قوی را از مومن ضعیف بیشتر دوست دارد، دین اسلام مومن و جسم قوی می خواهد.

امام جمعه موقت نی ریز با عنوان این موضوع که ورزش در کشور ما مظلوم واقع شده است اظهار داشت: می بایست ورزش را از مقوله اقتصادی و  سیاسی و ابزاری خارج کنیم.

 وی در ادامه بیان کرد: مردم با شهرداری همکاری و عوارض را پرداخت کنید.
 

حجت الاسلام والمسلمین فقیه با اشاره به سفر استاندار به نی ریزگفت: امیدوارم استاندار جدید بتواند خدمتگذار باشد و نی ریز هم از محرومیتی که دچار آن شده است خارج شود.

امام جمعه موقت نی ریز در پایان با اشاره به سخن رهبری در دیدار با خانواده شهید حججی بیان کرد: اسرائیل برای این منطقه نقشه ها و برنامه ها در نظر دارد، و مردم دقت داشته باشند همانطور که رئیس جمهور مطرح کرد سپاه صرفا یک نیروی نظامی نیست.

 

-----------------------------------------------------------------------

 

همشهریان و مخاطبان گرامی:
 جهت اطلاع از :
✅ اخبار معتبر شهرستان نی ریز
✅ اخبار موثق و معتبر و اطلاعیه های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان نی ریز
✅ گزارش های هواشناسی شهرستان نی ریز
✅ تصاویر حرفه ای و زیبا از مکان های دیدنی شهرستان نی ریز


 به جمع ما بپیوند

nabzeneyriz@

.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد