NULL  اخبار-سوگواره محرم فصل وصل اثرگذارترین برنامه فرهنگی طی سال های اخیراست
کد خبر: 14711 چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶- ساعت ۱۳:۴۵

سوگواره محرم فصل وصل اثرگذارترین برنامه فرهنگی طی سال های اخیراست

به گزارش نبض نی ریز؛ فاطمه قرایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریز در گفتگو با خبرنگار نبض نی ریز گفت:  برگزاری نخستین سوگواره ملی عکس محرم فصل وصل نی ریزاز اثرگذارترین برنامه های فرهنگی طی سال های اخیر در شهرستان است که می بایست توانمندی های نی ریز با هنر عکاسان به سراسر کشور معرفی شود.


فاطمه قرائی با اشاره به نخستین سوگواره ملی عکس محرم فصل وصل نی ریز هدف از برگزاری آن را اینگونه برشمرد: هدف از برگزاری این سوگواره معرفی آداب و سنت و آئین های عزاداری مناطق مختلف کشور از طریق نگاه نافذ عکاسان است.


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریز ارتباط و تعامل فرهنگی عکاسان شهرستان با فعالان هنر عکاسی در سراسر کشور را موهبتی دیگر از برگزاری این سوگواره دانست و گفت: شهرستان نی ریز دارای ظرفیت های بالقوه در زمینه های مختلف است که با حضور هنر عکاسان توانمند می توانند به سراسر کشور شناسانده شوند.


این مسئول فرهنگی برگزاری نخستین سوگواره ملی عکس محرم فصل وصل نی ریز را مهمترین و اثر گذارترین برنامه فرهنگی طی سال های اخیر دانست و گفت: در کنار عظمت شعائر دینی و عزاداری های مردم در ایام حزن و اندوه سیدو سالار شهیدان پشت صحنه های جذابی وجود دارد که می تواند سوژه خوبی برای دوربین عکاسان خوش ذوق باشد.


وی در تشریح برگزاری نخستین سوگواره ملی عکس محرم فصل وصل نی ریز خاطرنشان کرد: برگزاری سوگواره های عاشورایی که در ابعاد استانی و کشوری تعریف شده باشند کارساده ایی نیست جوانان توانمند انجمن عکس، فیلم و پویانمایی شهرستان با بهره گیری از تمام توان و مددجستن از نام و یاد اباعبدالله الحسین(ع) توانستند جایگاه این سوگواره را در شاحص های هنری کشور تثبیت کنند.


قرائی با تقدیر از تمامی دست اندرکاران برگزاری نخستین سوگواره ملی عکس محرم فصل وصل نی ریز، تقویت بنیه علمی عکاسان و حضور اساتید نام آشنای کشور در شهرستان را از مهمترین برنامه های آتی اداره فرهنگ و ارشاد و انجمن عکس و فیلم عنوان کرد.

 

-----------------------------------------------------------------------

همشهریان و مخاطبان گرامی:
 جهت اطلاع از :
✅ اخبار معتبر شهرستان نی ریز
✅ اخبار موثق و معتبر و اطلاعیه های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان نی ریز
✅ گزارش های هواشناسی شهرستان نی ریز
✅ تصاویر حرفه ای و زیبا از مکان های دیدنی شهرستان نی ریز


 به جمع ما بپیوند

nabzeneyriz@

.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد