NULL  اخبار- محمدیان:انیمیشن ایرانی در حال طی کردن ره ۱۰۰ ساله سینمای زنده است
کد خبر: 15206 شنبه ۲۳ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۶:۳۴

محمدیان:انیمیشن ایرانی در حال طی کردن ره ۱۰۰ ساله سینمای زنده است

به گزارش پايگاه خبري تحليلي نبض ني ريز و به نقل از خبرگزاري تسنيم، هادی محمدیان کارگردان انیمیشن «فیلشاه» در گفت‌وگو با برنامه «سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا از وضعیت فعلی انیمیشن ایران اشاره کرد و گفت: بعد از «شاهزاده روم» و اکران آن که مخاطب زیادی داشت، در شهرهای مختلف با بچه ها و بزرگسالان فیلم را دیدیم. این کار ما را با بازخوردهای فیلم روبرو کرد و باعث شد نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنیم و بعد سراغ کار بعدی یعنی «فیلشاه» برویم.

وی افزود: برنامه ما در 10 سال آینده این است که هرسال یک فیلم سینمایی انیمیشن تولید کنیم. با توجه به این بازخوردها ایده «فیلشاه» مطرح شد و توانستیم به نتیجه برسیم و اولویت اول ما کودک و نوجوان است.

در فیلم سینمایی انیمیشن باید همزمان مخاطب بزرگسال و کودک را در کنار هم داشته باشید

این کارگردان ادامه داد: همیشه این در ذهنمان وجود دارد که هیچ بچه ای تنها به سینما نمی آید و پدر و مادر همراه او هستند. بر اساس تجربه ای که داشتم متوجه شدم که فیلم سینمایی انیمیشن متفاوت از فیلم سینمایی رئال است، چون شما باید همزمان دو مخاطب بزرگسال و کودک را کنار هم داشته باشید.

وی تأکید کرد: اولویت اول «فیلشاه» مخاطب کودک و نوجوان در تمام شئون فیلم از فیلمنامه تا طراحی فضا و دیالوگ است.

محمدیان یادآور شد: معمولا بزرگسالان مخاطب انیمیشن هستند و مخاطبان اصلی آن یعنی کودکان فراموش شدند. فیلم های انیمیشن ما با خارجی ها مقایسه می شوند و به دلیل اینکه ذائقه مخاطب ایرانی با انیمیشن خارجی شکل گرفته، به شدت قوی است.

وی در پایان گفت: سینمای رئال ما 100 سال فیلم می سازد و صاحب سبک شده است و انیمیشن پنج سال است که در سینمای ایران به صورت جدی ساخته می شود و از این بابت خوشحالم که در حال طی کردن این ره صدساله هستیم و رشد انیمیشن نسبت به فیلم رئال بیشتر بوده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد