NULL  اخبار-مصرف مواد مخدر یک تهدید بسیار جدی برای کشور ماست
کد خبر: 15776 سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶- ساعت ۹:۱۸

مصرف مواد مخدر یک تهدید بسیار جدی برای کشور ماست

به گزارش نبض نی ریز؛ با حضور ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس،  محمدرضا امیری فرماندار شهرستان نی ریز و سایر اعضا کارگروه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نی‌ری در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

ابراهیمی در ابتدای این جلسه گفت: متأسفانه 55 درصد طلاق‌ها و بیش از 40 درصد قتل‌های عمد بر اثر مصرف مواد مخدر است و بخشی از مجرمینی که در زندان‌ها می‌بینیم از مواد مخدر است.


ابراهیمی با اشاره به حرکت‌ها و اقداماتی که در گذشته انجام شده است گفت: امروزه مواد مخدر به عنوان یک ابزار سیاسی- اقتصادی در معادلات بزرگ بین‌المللی مطرح است و با توجه به گردش بالای مواد مخدر تقریباً با نفت و توریسم مساوی می‌شود.


وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در حوزه مواد مخدر به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر شناخته شده است تصریح کرد: مصرف مواد مخدر مشکلات عدیده‌ای برای ما ایجاد کرده وحقیقتاً یک تهدید بسیار جدی برای کشور ماست.


فرماندار نی ریز در این جلسه گفت: دولت بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را به عنوان یک استراتژی دنبال می‌کند یعنی اینکه صرفاً فقط ادارات دولتی درگیر مبارزه با مواد مخدر نباشند بلکه بحث مبارزه با مواد مخدر را به سطح جامعه بیاوریم که شاید آن هم بهترین ابزارش، تشکل‌های مردم نهاد غیردولتی باشد که در سطح کشور به این موضوع پرداخته شده و در سطح شهرستان نی‌ریزهم این موضوع دنبال می‌شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد