NULL  اخبار-افتتاح اولین مرکز یادگیری محلی سواد آموزی در نی ریز
کد خبر: 15808 پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶- ساعت ۱۶:۰۳

افتتاح اولین مرکز یادگیری محلی سواد آموزی در نی ریز

به گزارش نبض نی ریز؛ حدادی کارشناس مسئول سواد آموزی از افتتاح اولین مرکز یادگیری نیایش در روستای قلعه بهمن نی ریز خبر داد.


طیبه حدادی با بیان اینکه در اسناد بالا دستی به یادگیری محلی توجه شده است، اظهار کرد: این مهم در کلام نورانی قرآن، امام راحل و مقام معظم رهبری و مصوبات سواد آموزی پشتیانی و مصوبات هیات دولت به آن توصیه شده است.


مجید منفرد نی ریزی معاون توسعه وپشنیبانی نیز ضمن تقدیر از تلاش های حوزه سواد آموزی و آموزشیاران اظهار داشت: هدف از یادگیری محلی آن است که علاوه بر آموزش سواد و تقویت سواد در دوره‌های تحکیم و انتقال ،یکسری مهارت‌های زندگی را به سوادآموزان آموزش دهیم.


این مقام مسئول با بیان اینکه مهارت سبک زندگی، آموزش خواندن قرآن، چگونگی زندگی در محیط  زیست، بهداشت محیط، مهارت با هم زندگی کردن از جمله مواردی است که در یادگیری محلی آموزش داده می شود، تصریح کرد: یادگیری محلی به نوعی فرد را در زمینه های مختلف توانمند می‌سازد.

مجید منفرد نی ریزی نیز در آیین این افتتاحیه با بیان اینکه اکثر سواد آموزان بر این معتقد هستند که هر مقدار سواد آنها ارتقا یابد مشکلات آنها در برخورد با مسائل کمتر خواهد بود، افزود: ما هر مقدار تلاش کنیم که تعلیم و تربیت را در سطح شهرستان توسعه داده و افراد باسوادی داشته باشیم به تبع آن مشکلات کمتری در حوزه اجتماعی خواهیم داشت.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی نی ریز می باشد